top of page

יצירת קונספט לחדרי ילדים


חדר בהשראת מוסיקה. קרדיט לתמונה: מיג'ורני

בפוסט הבא אשתף אתכם בתהליך בניית קונספט ואראה לכם איך תוכלו ליישם זאת בעצמכם. אך ראשית חשוב להבין מהו קונספט ולמה הוא בכלל חשוב?

קונספט הוא רעיון שעומד מאחורי כל תכנון והוא חשוב מכיוון שהוא הקו המנחה אותנו בעיצוב. כשיש לנו קונספט קל יותר להתחבר לחלל וגם למצוא פריטים ואביזרים שיתאימו לו. תפקידו של הקונספט לספק לנו עוגנים שיאפשרו לנו לעצב את החדר בצורה קלה ונכונה.

כשאני בונה קונספט לחדרי ילדים עבור לקוחותיי, אני יוצרת אותו אחרי שאני מראיינת אותם באמצעות שאלון פרוגראמה מעמיק להבנת צרכים, רצונות, טעם והחלומות שלהם. בפוסט הבא אסביר איך גם אתם יכולים לבנות קונצפט לחדר ילדים או לכל חדר אחר.


שימו לב יש להבדיל בין פרוגראמה (מה החדר יכיל- איזה רהיטים והלבשה תהיה בו) לבין הקונספט (איך הריהוט וההלבשה יראו).

אז כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת דף ועט (או לפתוח קובץ וורד בימנו) ולענות על השאלות הבאות.


קונספט 1: צבעוניות בחדר

צבעוניות וסקלת הצבעים בחדר:

*האם אתם מעדיפים צבעים בהירים ועדינים כמו גוונים של חול ופודרה?

*אולי אתם אוהבים צבעים מונוכרומטיים (50 גוונים של אפור/ או כל צבע אחר).

*אולי צבעים עזים ובוהקים?

*באיזה מינון בכלל אתם מעוניינים להכניס צבע?


אתם לא חייבים לענות ישר על השאלות האלה! גם אם בראש שלכם אתם מדמיינים צבעוניות מסוימת שווה לבחון אותה וגם אפשרויות נוספות ע"י חיפוש תקדימים. ממליצה להיכנס לפינטרס (pinterest.com רשת נעיצת תמונות) ולנעוץ חדרים בצבעוניות שאתם מעדיפים. מבטיחה שצפיה בפינטים תפתח לכם את הראש לרעיונות חדשים ותופתעו לראות איך הצבע יכול להשפיע על נראות החדר. כמו כן תוכלו לבחון את עצמכם עד כמה אתם נועזים בצבעים- האם תרצו לצבוע חדר שלם או אולי רק קיר אחד. אולי כל הריהוט יהיה לבן והאקססוריז בצבעים בוהקים. גם אם רעיון מסוים נשמע לכם נועז מידי או מוגזם תוכלו לבחון אותו באינספור דוגמאות שתוכלו למצוא שם.


דרך נוספת לבחירת סקלת צבעים: אם אתם כבר יודעים שבחדר יהיה אזשהו שטיח מיוחד, תמונה או אביזר כלשהו אתם לגמריי יכולים לשאוב צבעוניות ממנו.

חדר בנגיעות של ורוד. עיצוב ותכנון: טניה אלפרין

צבעוניות בהשראת תמונה על הקיר. קרדיט לתמונה: מיג'רני

קונספט 2: חומרים

בחירת חומרים לחדר יכולה להשפיע גם על הנראות ועל האוירה בחדר. חשוב להבין ולשאול את עצמכם:

האם יש חומרים מסוימים שאתם אוהבים במיוחד? האם אתם אוהבים ברזל? האם אתם אוהבים עץ? שימו לב שעץ יכול להתאים לכל סגנון כי הוא מאוד מגוון מבחינת הצבעים והטקסטורות שהוא יכול לספק.

אילו חומרים אתם אוהבים בנוסף? אולי אתם מעדיפים חומרים טבעיים כמו קש, חבלים, כותנה, צמר, פשתן ותרצו ליצור באמצעותם עיצוב של החדר?

חדר בקונספט חומרים טבעיים. קרדיט לתמונה: מיג'ורני

קונספט 3: צורניות

הרבה מלקוחותיי אוהבים להשתמש במושג "סגנון". "אני רוצה לעצב חדר בסגנון מודרני/כפרי/ תעשייתי/נורדי וכו'.." אני נמנעת מלהשתמש במילה "סגנון" מהסיבה שמה שנראה מודרני לאדם אחד יכול להיראות כפרי לאדם שני וגם ההגדרה אינה חשובה. מה שחשוב זה לזקק את המאפיינים של הסגנון אליהם לקוחותיי מתחברים.

בקטגוריה הזאת אתם יכולים לשאול את עצמכם האם אתם אוהבים קווים ישרים, נקיים, קליליים ומינימליסטים או שאתם אוהבים קווים עגולים ומראה יותר "כבד" או גס שכולל הרבה פריטים כמו קרניזים ומסגרות? למרות שאני מדברת עכשיו על 2 קצוות שונים של סגנון זה ממש לא חייב להיות ככה. אולי אתם אוהבים קווים ישרים אבל פינות עגולות או ריהוט מעוגל אבל עדיין מינמליסטי? ממליצה למפות את כל המאפיינים שאתם מתחברים אליהם ולבודד אותם על דף.


עיצוב בקווים ישרים. עיצוב ותכנון: טניה אלפרין
חדר שמשלב קווים ישרים ועגולים. קרדיט לתמונה: מיג'ורני

קונצספט 4: תחביב או תחום עניין

היום פחות רואים חדרים מעוצבים בהשראה של גיבורי על או דמות שהילד/ה אוהב/ת כמו סופרמן/ ספיידרמן/ נסיכה/חד קרן מחשש שאותו הנושא יימאס על הילד ואז שוב צריך יהיה לשנות את העיצוב של כל החדר.

אני חושבת שחשוב לעצב את החדר יחד עם הילד ולתת ביטויי לאהבות ותחביבים שלו אבל צריך לעשות את זה בצורה נכונה והסוד הוא במינונים.

לדוגמא, אם החדר הוא בקונספט ספיידרמן זה לא אומר שצריך עכשיו לקנות מצעים עם ספיידרמן, כריות עם ספיידרמן, תמונות/שטיח ספיידרמן וכו'. אפשר "לגזור" את הצבעוניות- אדום וכחול ולתת אותה בנגיעות בחדר (בסדין, בכרית, בתמונה וכו'), להוסיף אלמטים מתוך העלילה כמו קורי עכביש שיכולים לבוא לידי ביטוי באלמטים שונים כמו ריהוט או אקססוריז (למשל מעקה מיטה או מחיצה מחבלים שסרוגים בצורה של קורי עכביש). פשוט תעשו סיעור מוחין עם הילד. תכתבו ככותרת את שם הנושא וביחד תעלו אסוציאציות לגביו. כל מה שעולה לכם בראש כשאתם חושבים על אותו נושא- מבחינת צבעוניות, חומריות, סמליות, מרכיבים/דמויות וכו' ואחריי שתעשו את זה תוכלו לבחור את חלקי הפאזל שישלימו לכם את התמונה הכוללת.

אם לילד יש תחביבים מסוימים כמו נגינה, שירה, אוסף של בולים וכו' אפשר לשלב את האהבות והתחביבים שלו בעיצוב של החדר. למשל לשלב מוט ריקוד על הקיר בחדר של ילדה שרוקדת בלט. זכרו שהחדר הוא החלל הפרטי שלו, מקום שהוא צריך להתחבר אליו ולהתרגש ממנו.

מסגרות תמונה בחדר לילדה שאוהבת לצייר. עיצוב ותכנון: טניה אלפרין

קונספט 5: חדר מבוסס על איקאה

מי שעוקב אחריי יודע שאני מאוד אוהבת לשלב את ריהוט איקאה בחדרי ילדים. ריהוט שלהם מאוד חכם, פשוט, מינמליסטי ולא פחות חשוב- במחיר נגיש לכולם.

באיקאה מזמן הבינו שעיצובים בחדרי ילדים משתנים כל שנתיים- שלוש, בהתאם לצרכים המשתנים של הילד, ולכן אין סיבה להשקיע הון תועפות בעיצוב. כמו כן איקאה אלופים במתן פתרונות איחסון ובגלל שהריהוט שלהם סקנדיבי, בעל קווים מאוד נקיים, הוא יכול להתאים כמעט בכל חדר ובכל סגנון. לא חייבים לעצב את כל החדר במוצרים של איקאה אבל כמעט בכל חדר ילדים אפשר לשלב משהו משם ואם עושים את זה בצורה נכונה לא תמיד ניתן לזהות שהפריטים הם משם.

ריהוט איקאה מהווה בסיס מצויין לעיצוב. עיצוב פנים: טניה אלפרין
חדר לילדה מבוסס על ריהוט איקאה. עיצוב ותכנון: טניה אלפרין

תצרו את הקונספט שלכם!

אתם לא חייבים לענות על כל השאלות שציינתי בפוסט אלה לסמן לעצמכם את העקרונות החשובים שישמשו לכם כעוגנים אשר ילווי אתכם בעיצוב החדר. ניתן ליצור קונספט מהצבעוניות, מהחומרים, מהצורניות ותחביבים/ תחומי עיניין של הילד. אפשר לשאוב השראה מכל תחום בנפרד ואפשר לשלב כמה נושאים ביחד. לפני שאתם עושים את זה תפתחו תיקיה בפינטרס ותנעצו לתוכה תמונות שאתם אוהבים מכל תחום שבחרתם ותנסו לכתוב במילים מה אהבתם על מנת שתוכלו להבין את השפה ולדייק את הסגנון העיצובי של חדר הילדים שלהם. בהצלחה :)


אהבתם את הפוסט?

אשמח אם תכתבו לי תגובות וגם שתשתפו אותו הלאה :)


רוצים שנעבור את כל התהליך ביחד?

לפרטים על חבילת עיצוב חדר ילדים אונליין144 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page