top of page

קייטנת TA DESIGNמלחמה. תקופה קשה עוברת על כולנו. כל הזוועות שאנחנו נחשפים אליהן ברשתות חברתיות, סיפורי אימה וגבורה, חרדות מהעתיד ועוד. לצד כל זה אנחנו עדיין צריכים לתפקד מול הילדים שלנו ולייצר עבורם סוג של שיגרה.

כל בוקר אני קמה וחושבת איך להעסיק את הילדים שלי. בעלי עובד חיוני ולכן בעל כורחי הפכתי את עצמי ל ta design קייטנה ;). ביום ה10 למלחמה פירסמתי בכמה קבוצות בפייסבוק קובץ צביעה של חלונות ודלתות מעוצבים להדבקה על בית שאפשר להכין עם הילדים. הכנתי את הקובץ עבור ילדיי אבל אחרי שראיתי כמה הם נהנו החלטתי לשתף אותו.


חייבת לציין שהתרומה הקטנה הזאת לאמהות שנמצאות 24 שעות עם ילדיהן, רבות מהן בלי אפשרות לצאת לעבודה או טיפה להתאוורר, ממש שיפרה לי את מצב הרוח ופשוט נתנה לי הרגשה טובה, מה שהיה לי חסר מאוד בכמעט שבועיים האחרונים.


הופתעתי לגלות שפנו אליי הרבה אמהות ,מורות ומחנכות (יותר מ100 נשים ביממה אחת!). חלק מהן שאלו אותי אם יש לי עוד רעיונות ליצירה לשתף ולכן החלטתי הפעם להקדיש בלוג עיצוב בנושא "עיצוב עם הילדים". ריכזתי כמה רעיונות של יצירות שעשינו בתקווה לתת השראה ולהקל על האמהות/אבות שגם קמים כל בוקר ו"שוברים" את הראש לגביי מה לעשות ואיך להעסיק את ילדיהם.


ליצור עם הילדים

דבר ראשון שעשיתי הלכתי למקס סטוק. קניתי המון כלי יצירה בלי שום תוכנית בראש של מה אני/ילדיי נעשה איתם. (בדיעבד הבנתי שהעושר של כל החומרים מפתח את הדמיון וגם לי הגיעו המון רעיונות ליצירה בזכותם).


דברים שקניתי:

🖋דבק סטיק ( אפילו 2 כי הילדים "אוהבים" לחלוק😆)

🖋דפים צבעוניים (а4)+ דפי קרטון גלי צבעוניים

🖋חרוזים שניתן להשחיל(גם להדביק)

🖋חבילת מחקים קטנים בצורות של חיות ופירות

🖋חבילת צמר גפן "עננים" בצבעים שונים

🖋מקלות גלידה

🖋 מלא סוגים של מדבקות ( חיות, שודדי ים, מפלצות, דינוזאורים וכו')

🖋 עיניים זזות של "סורקיט" להדבקה בגדלים שונים

🖋 כפתורים וכל מיני אביזרי יצירה שאותם ניתן פשוט להדביק על דף (מוכרים אותם בשקיות שקופות קטנות ב2.5-5 ש"ח לשקית).

🖋חבילת מנקה מקטרות צבעוני ליצירה

🖋קופסת אוכל שקופה עם חלוקות/תאים שבה איחסנתי את כל האביזרים הקטנים של היצירה.


*בשלב מאוחר יותר מצאתי הרבה חומרי יצירה נוספים בעלי אקספרס שאין ברשתות סטוק אבל ידעתי שיקח זמן עד שיגיע אלינו. מי שירצה לינקים לאביזרים נוספים שהזמנתי מוזמן לפנות אליי ואשלח לו במייל.


בתמונה: חלק מחומרי יצירה שנרכשו

פעילות 1# קולאג' אומנותי

ציוד נדרש:

טושים/עפרונות צבעוניים, דבק סטיק, דפים לבנים או צבעוניים, מדבקות, אביזרי יצירה להדבקה (פרחים, חרוזים, פונפונים ועוד).


פשוט תתנו לילדכם דבק ודף לבן או צבעוני והם ידעו בעצמם מה לעשות. הילדים הקטנים ממש(2-3 שנים) כנראה רק ידביקו כל מיני אביזרים ללא הגיון (הנאה מובטחת). הילדים היותר גדולים(4+) אולי ישלבו ציור עם הדבקות. תנו להם להתנסות, לגעת, לפתח את הדמיון שלהם.

פעילות משותפת עם הילדים: תנסו ליצור יחד איתם עלילה. נגיד לצייר איתם אזשהי סביבה(חוף ים, פנים בית, בה"ס, יער, עולם מתחת למים וכו'..) והילדים ישלימו את היצירה עם מדבקות והדבקות של אביזרים.ליאם צייר משפחה אוכלת פירות בים- שלוב ציור עם אביזרי יצירה

פעילות 2# בית מקופסת קרטון

ציוד נדרש:

מספריים, דבק סטיק, קרטון חלב של 2 ליטר, בריסטול צבעוני (2-3 דפים), טושים/עפרונות צבעוניים, קובץ דלתות וחלונות מודפס שיצרתי במיוחד(אשמח לשלוח במייל לכל מי שירצה)

ליצירת עץ ניתן להוסיף גליל של נייר אלומניום, 2 דפי A4 צבעוניים בצבע ירוק.


כל קופסא או קרטון ריק בבית הופך לכלי יצירה.

הפעם קופסת קרטון של החלב שהופכת ל...בית( טוב נו מה אפשר לצפות מאמא אדריכלית).

עטפתי את הקרטון בנייר צבעוני ואת הגג בנייר קרטון אדום. תתנו לילדים שלכם לצבוע את החלונות והדלתות ולאחר מכן אפשר לגזור אותם ולהדביק בכל מקום שירצו. ממליצה להדפיס את הקובץ פעמיים ולהשתמש בכל הדפנות של הקרטון(בית). כמו כן אפשר לקשט את הבית באביזרי יצירה נוספים.

כל פעם שנגמר החלב בבית ניתן לחזור על היצירה וליצור בתים שונים. בנוסף לשעת היצירה, הילדים אוהבים לשחק עם הבתים האלה. אפשר ממש ליצור רחוב.

מגליל של נייר אלומניום ניתן להכין עץ. ציירתי קווי מתאר של עץ על 2 דפי A4 בצבע ירוק. הידקתי אותם יחד והשחלתי את הגליל שישמש כגזע עץ. הילדים כמובן נהנו מהדבקות וקישוט של העץ.יצירת עץ מגליל של נייר אלומניום

פעילות 3# הזחל הצבעוני

ציוד נדרש:

קופסת ביצים, צבעי גואש, זוג עיניים זזות, מנקה מקטרות ליצירה, מספריים.


יש לחתוך שורה אחת מקופסת ביצים. לתת לילד לצבוע כראות עיניו והכין פרצוף ומחושים (ליצירת מחושים יצרתי חורים קטנים בראש והשחלתי מנקה מקטרות מקופל.

אם ישארו לכם עוד חלקים מקופסת ביצים אפשר לחתוך אותם לתאים וליצור מהם חיות נוספות או פרחים צבעוניים. אם תעשו חיפוש באינטרנט על "יצירה מקופסת ביצים" תגלו עוד מלא רעיונות נוספים.פעילות 4# פרפרים/מפלצות מנייר טואלט

ציוד נדרש:

גללי נייר טואלט ריקים, מספריים, דבק דו צדדי, מדבקות, צבעי גואש ועוד.


אין ספק שגלילי נייר טואלט נגמרים הכי מהר בבית, במיוחד במשפחות עם ילדים, במיוחד כשהם כל היום בבית. בחרתי לשתף ב2 יצירות פשוטות שהכנו מהם אבל האמת היא שיש עוד המון פעילויות שניתן להכין איתם. את הפרפר הורוד ליאם ממש עיצב בעצמו. צבע את הגליל בגואש בגוון ורוד. גזרתי עבורו את הכנפיים והוא קישט אותן בציורים ומדבקות. את המחושים הכנו ממנקה מקטרות בשילוב פונפונים קטנים.


פעילות שניה היא הכנת מפלצות מגלילים. אחת הפעילויות האהובות על ליאם. מה שאני ממליצה לעשות במידה והילדים קטנים זה להכין כמה סוגי עיניים, אף, פה ולתת לילדים לעשות שילובים שונים בעצמם.*מפלצות צבעוניות וחמודות עשויות בעיקר מגזרי נייר


פעילות 5# יצירת סביבת משחק

ציוד נדרש:

דופן של קופסא ריקה, מספריים, דבק סטיק, דפים צבעוניים (השתמשתי בצהוב וירוק), צמר גפן צבעוני (השתמשתי בירוק), פלסטלינה, קיסמי שיניים, מחקים קטנים של חיות ופירות, טושים, פרחים וחיפושיות לדבקה.


הפעם השתמשתי בקופסת משחקים שהייתה לי. זאת הייתה יכולה להיות גם קופסת נעליים או קופסא בכל גודל אחר. חתכתי ממנה דופן אחת רחבה שהיוותה לי בסיס ליצירה. לא תכננו ולא קנינו שום דבר מיוחד. השתמשנו בכל האביזרים שהיו לנו בבית. ליאם רצה ליצור פארק עם שביל למכונית בשביל שניתאי אחיו יוכל לשחק (מחווה לאחיו שפחות בקטע של יצירה ויותר בקטע של משחק :)).

עטפנו את המצע בדפים ירוקים (איזה כיף שיש דפים צבעוניים ולכן לא צריך לצבוע אותם). הדבקנו שביל צהוב. את העצים יצרנו מקיסמי שיניים שהשחלנו בתוכם צמר גפן ירוק וליאם קיבע אותם באמצעות פלסטלינה (לא היה חובה אך ליאם רצה וזרמתי איתו). החיות הקטנות הן בעצם מחקים שהוא הדביק על הדשא הירוק. בנוסף הוא הוסיף רמזור קטן ממשחק אחר שהיה לו. השיתוף בפעילות הזאת באה לתת השראה ליצירת סביבות שונות- אפשר ליצור יחד עם ילדים גן חיות, מרפאה, בה"ס, שוק, קניון וכו'.לסיכום, כל קופסא או חפץ לא שימושי בבית יכולים להפוך לאביזר יצירה. גם אם אתם בוחרים לקנות חלק מהאביזרים ניתן לעשות ברובם שימוש חוזר(בעיקר בכל מה שניתן להדבקה). תסמכו על האמנים הקטנים שלכם, תרשו להם לבלגן את המטבח/חדר/סלון במהלך שעת היצירה ותיצרו יחד איתם-הדבר יספק לכם זמן איכות מצויין עם הילדים וניתוק מהתקופה הלא פשוטה שאנחנו עוברים במדינת ישראל.

מאחלת לכולנו ימים טובים ושקטים יותר. תשמרו על עצמכם ותשתפו אותי ביצירות שלכם :)


מחפשים פעילות נוספת עם ילדים? מזמינה אתכם לקרוא את הבלוג הבא:
הירשמ/י לתפוצת הבלוג וקבל/י את הפוסטים הבאים למייל שלך!


223 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page